Dámská pracovní obuv

Zveřejněno: 20. 12. 2021 | Počet přečtení: 31 | Autor článku: admin

Součástí pracovního vybavení je také pracovní obuv. Jsou profese, které pracovní obuv přímo vyžadují. Tento nezbytný doplněk má proto celou řadu podob.

Dámská pracovní obuv

V oblasti pracovní obuvi jsou pro dámy jsou nejvíce zastoupené zdravotní pantofle. Jakou má pracovní obuv dámská splnit funkci? Je jich hned několik.

·        Pomáhá zvládnout pracovní podmínky tím, že:

1)     poskytuje dostatek pohodlí

2)     eliminuje nebezpečí úrazu

3)     z dlouhodobého hlediska snižuje zdravotní potíže

Jednou z nejčastěji pokládaných otázek je, kdy mám nárok na pracovní obuv. Odpověď je velice jednoduchá. Povinnost zakoupit pracovní obuv svým zaměstnancům má zaměstnavatel vždy, když to vyžaduje povaha práce. Pak je ale povinností pracovníka tuto obuv nosit. Pracovní obuv se poskytuje i v případě, že je zaměstnanec ve zkušební době nebo pracuje na vedlejší pracovní poměr, dohodu o provedení práce nebo na jiný typ smlouvy.

o   Při pořizování pracovní obuvi se pochopitelně zohledňuje fakt, pro koho je určena.

o   Boty musí dokonale sedět a být pohodlné.

Další podmínkou je prodyšnost a také kvalitní podrážka, která zabrání podklouznutí. Nabízí se tedy další otázka – kde koupit kvalitní pracovní obuv. I v tomto případě je odpověď snadná.

·        V obchodě, ve kterém se na pracovní obuv specializují.

·        Díky tomu máte jistotu, že je obuv certifikovaná a tím pádem v nejvyšší kvalitě.

Zdravotní pantofle poskytují oporu i pohodlí

Pod pojmem pracovní obuv dámská si většinou představíme pantofle. Tento typ obuvi je léty osvědčený a také velice oblíbený. Pantofle se většinou vyrábějí ve dvou variantách.

a)    Otevřené pantofle – univerzální řešení pro mnoho profesí. Výhodou je i to, že díky dostatečnému prostoru pro prsty je obuv vhodná i pro osoby s některým zdravotním problémem. Nejčastěji k nim patří halluxy.

b)    Uzavřené pantofle – některé profese vyžadují ochranu prstové části nohy. Proto jsou dobrou volbou uzavřené pantofle. I v tomto případě se jedná o obuv, kterou mohou pohodlně nosit ženy, které mají potíže s halluxy.

Obě varianty jsou také vhodné i pro plochou nohu. Výplň stélky je řešena měkkým gelem a tím pádem se pantofle přizpůsobí tvaru chodidla.

 

Fotogalerie
<< Zpět na výpis článků

Přidejte si nás!