Plesová sezóna je v plném proudu, buďte připravená!


ervené Šaty Chickwish Glamour Blanka StrakaPoradíme vám, jak vybrat ty nejlepší společenské šaty


Milé dámy, již naplno se rozběhla plesová sezóna a řada z vás určitě pomýšlí na pořízení nových šatů. Každá žena s velikostí větší než 42 ale ví, jak těžký úkol to občas je. Proto pro vás mám pár rad na výběr plesových šatů pro baculky.


1/ Postava typu jablka


Typ postavy jablko se vyznačuje větším objemem v horní polovině těla. Hrudník bývá zpravidla větší než obvod boků. Dámy s tímto typem postavy mají štíhlé ruce a nohy a širší ramena. Kila navíc se ukládají na břiše a na hrudníku.


Pár tipů na společenské šaty, ve kterých zazáříte


Základem pro výběr vhodných společenských šatů pro plnoštíhlé je odpoutat pozornost od středu těla a zvýraznit jeho přednosti. Nepřitahujte zbytečně pozornost k pasu a pažím, vybírejte raději šaty s delšími rukávy a snažte se zvýraznit dekolt a krk. Ideální budou i výstřihy ve tvaru písmene V.


Vhodné jsou například pouzdrové šaty Collectif Regina nebo úzké šaty Lindy Bop Stella. Oboje zdůrazňují dekolt a odhalují štíhlé nohy. Pod šaty je vhodné si obléct stahovací prádlo, např. stahovací spodničku nebo stahovací kalhotky s vyšším pasem. A pro ještě větší zvýraznění štíhlých nohou zvolte boty na vysokém podpatku. K šatům s výstřihem do V se také hodí výrazný šperk. A malý tip na závěr: Silnější paže zakryjte dobře padnoucím bolerkem z vhodného materiálu.


Úzké šedé šaty s růžovými květy a dlouhým rukávem Lindy Bop Stella Blanka StrakaZelené pouzdrové šaty Collectif Regina Blanka Straka 2


2/ Postava typu hrušky


Postava hruška je podobná tvaru trojúhelníku. Dámy s postavou tohoto typu jsou úplný opak jablka - mají výrazně větší obvod boků než obvod prsou. Boky, stehna i zadek jsou velmi výrazné, a naopak ramena jsou úzká.


Vyberte si šaty, které zvýrazní poprsí


Při výběru správných šatů saháme po takovém střihu, který přidá na objemu v ramenou a prsou. Zvýrazníme horní polovinu těla a opticky zamaskujeme tu spodní.


Vhodné jsou například černé květované šaty Lady V London Lyra nebo šaty Chicwish Glamour. Oboje zamaskují silnější boky, přitáhnou pozornost k vrchní části těla a delší sukně zakryje silnější nohy. I pod tyto šaty je vhodné stahovací prádlo pro vytvarování linie pasu a push-up podprsenka na přidání potřebného objemu hrudníku.


Šaty Lady V London Lyra Evening Blanka StrakaČervené Šaty Chickwish Glamour Blanka Straka 2


3/ Postava typu přesýpacích hodin


Pro tento typ postavy je typický stejný obvod prsou a boků, pas je výrazně užší. Postava je vyrovnaná a tuk se se ukládá rovnoměrně ve všech partiích.


Upoutejte pozornost svým pasem


Při výběru plesových šatů pro plnoštíhlé s postavou přesýpacích hodin je důležité vybrat střih zdůrazňující pas. Vše ostatní z vás udělá neforemnou "krabici". Postava přesýpacích hodin je tedy jako dělaná na retro šaty. Není pro vás vhodnějšího oblečení. Můžete si dovolit jak áčkový střih, tak i šaty pouzdrového střihu. Pokud chcete vašemu pasu dodat ještě větší důraz, doplňte celý outfit páskem.


Perfektně padnoucí jsou například šaty Lady V London Ursula, šaty Lady V London Lyra nebo šaty Lindy Bop Evadine .


Retro šaty Lady V London Cadbury Purple Ursula Blanka Straka 4Modré šaty Lady V London Lyra Blanka Straka
Pro výběr večerních šatů pro plnoštíhlé mám ještě pár doporučení:
www.blankastraka.cz<< Zpět na výpis článků

Přidejte si nás!